Miód produkują pszczoły, znosząc do ula nektar kwiatowy lub spadź. Pod wpływem enzymów i kwasu mrówkowego sacharoza przekształca się w organizmie pszczoły w cukry proste- glukozę i fruktozę. Przechowywany jest w plastrach z wosku gdzie ulega dojrzewaniu. Miód może mieć konsystencję gęstego płynu lub stałą, a barwę od białej, poprzez jasnożółtą, aż do brunatnej. 
W postaci płynnej nosi nazwę patoka, w postaci skrystalizowanej krupiec.
Miód odznacza się właściwościami przeciwzapalnymi, oczyszczającymi, odnawiającymi jak również uspokajającymi.

Miód Malinowy pozyskiwany na ekologicznych plantacjach. Bardzo delikatny w smaku polecany zwłaszcza dzieciom.
47,00 zł
Miód Nawłociowy pozyskiwany na dzikich nie uprawianych rolniczo terenach podkarpacia. Szczególnie polecany osobom cierpiącym na dolegliwości układu moczowego.
47,00 zł
Miód Akacjowy pozyskujemy głównie na fortyfikacjach Twierdzy Przemyśl. Polecany osobom z problemami układu pokarmowego zwłaszcza gastrycznymi.
47,00 zł
Miód Lipowy pozyskiwany w naszym gospodarstwie pasiecznym wyróżnia się ciemniejszą barwą ponieważ Lipa podczas kwitnienia bardzo często jest terroryzowana przez mszyce dlatego właśnie nasz miód lipowy zawiera dużą domieszkę spadzi liściastej co jednocześnie podnosi walory tego miodu.
47,00 zł
Miód Gryczany pozyskiwany w północnych terenach województwa podkarpackiego w największym zagłębiu gryczanym na terenie południowo wschodniej polski. Szczególnie polecany osobom starszym, cierpiącym na schorzenia układu krwionośnego.
47,00 zł
Miód Faceliowy pozyskiwany jest na siewnych plantacjach facelii na terenie podkarpacia. Polecany szczególnie osobom ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej jak również cierpiącym na dolegliwości układu pokarmowego.
52,00 zł
Miód rzepakowy pozyskiwany jest na podkarpaciu. Szczególnie polecany w stanach wyczerpania fizycznego min. sportowcy, osoby w podeszłym wieku, osobom o wysokiej aktywności fizycznej.
43,00 zł
Miód wielokwiatowy pozyskiwany jest na podkarpaciu. Przez wzgląd na zróżnicowanie jego poszczególnych składników odżywczych świetnie sprawdza się w profilaktyce stosowania dla podniesienia odporności organizmu, słodzenia czy wypieków.
43,00 zł
Miód Mniszkowy jest ciężki w pozyskaniu, nie mniej jednak dzięki odpowiedniej gospodarce pasiecznej i przygotowaniu rodzin pszczelich już jesienią poprzedniego sezonu, jesteśmy w stanie pozyskać ten rodzaj miodu. Jest niezwykle smaczny i w postaci krupca zawsze utrzymuje konsystencję smarowną.
47,00 zł

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. 

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności