W ofercie posiadamy cztery linie rasy carnica:

Linia CJ 10

Powstała z importowanego materiału z hodowli SKLENAR z Austrii. Linia o wczesnym, dynamicznym rozwoju i dużej plenności. Tworzy rodziny bardzo silne i silne. Najlepiej wykorzystuje wszystkie pożytki nektarowe od bardzo wczesnych. Najwyższą miodność osiąga w gospodarce wędrownej. Pszczoły bardzo łagodne, dobrze trzymają się plastra. Ze względu na dużą plenność polecana do tworzenia odkładów, produkcji ziołomiodów lub mleczka pszczelego. Bardzo dobrze odbudowuje dużą ilość węzy. Najlepiej zimują rodziny silne.

Linia CT 46

Bardzo wczesne pożytki wykorzystują jako rozwojowe. Pełnię rozwoju osiągają w okresie kwitnienia jabłoni. Linia tworzy rodziny o średniej sile. Bardzo dobre wyniki miodowe uzyskują na pożytkach średnio wczesnych zwłaszcza spadzi. Pszczoły charakteryzują się wysoką łagodnością nawet przy nienajlepszej pogodzie. Zarówno materiał czysto liniowy jak i mieszańce wykazują znikomą rojliwość w okresie po pożytkowym. Rodziny bardzo dobrze znoszą nawet bardzo długie zimowle o niskich temperaturach. Linia ta stanowi uniwersalny materiał do krzyżowania, zarówno jako strona mateczna jak i ojcowska.

Linia AlSin

Wcześniej znana pod nazwą AC.

Rozwój - wczesny, dynamiczny. Przy umiarkowanym pożytku dobrą dynamikę czerwienia utrzymują przez cały sezon. Plenność rodzin średnia do wysokiej.

Miodność - wykorzystują już najwcześniejsze pożytki i bardzo dobrze pracują przez cały sezon na różnych pożytkach. Wysokie wydajności miodowe uzyskują także na spadzi.

Łagodność - pszczoły są bardzo łagodne, w okresie pożytkowym można przy nich pracować bez dymu.

Rojliwość - rodziny wykazują znikomą rojliwość ale wymagają dobrego poszerzenia gniazda w okresie obfitych pożytków.

Zimotrwałość - bardzo dobra. Do zimowli nie wymagają dodatkowych ociepleń. Dobrze znoszą długą zimowlę.

Inne cechy - pszczoły zbierają duże ilości pyłku.

Rodziny pszczele tej linii bardzo dobrze nadają się do tworzenia z nich odkładów. Pszczoły są aktywne nawet przy nienajlepszej pogodzie.

Linia CT 83

Linia ta została wyselekcjonowana z lini CT46 podnosząc jej plenność i szybszą dynemikę rozwoju wiosennego. Pszczoły tej linii najlepiej wykorzystują pożytki spadziowe zarówno bardzo dobrze sprawdzają się na wszelkich innych pożytkach nektarowych. Tworzą rodziny o średniej sile i silne. Preferują ule typu stojak, charakteryzują się dużą skłonnością do składania miodu w nadstawkach, a duże ilości pyłku w plastrach okrywowych. Przystosowane są do trudnych warunków zimowania. Pszczoły są łagodne, nie wykazują zwiększonej rojliwości, nie lubią zbyt ciasnych gniazd lecz dają się bardzo łatwo wyprowadzić ze stanu rojowego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. 

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności