Pierwszym skojarzeniem z pszczołami jest miód, smakowity efekt ich pracy. Jego wspaniałe właściwości prozdrowotne oraz niepowtarzalny aromat sprawiły, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego herbaty czy ciasta. Jednak to nie wszystko, co dobrego wynika z intensywnej pracy owadów. Dziś wyjaśniamy czym jest pyłek pszczeli, jak stosować ten produkt i kto powinien w szczególności go spożywać.

Powstawanie pyłku pszczelego to skomplikowany proces

Pszczoły-robotnice w trakcie swoich lotów zbierają z kwiatów nektar i pyłek kwiatowy, który służy im za pokarm. Stanowi on także zabezpieczenie na słabsze czasy, gdy brakuje tego składnika w przyrodzie. Pszczoły umieszczają go w komórkach plastra, zasklepiają miodem i woskiem, w konsekwencji czego produkt fermentuje i wytwarza się konserwujący kwas L-mlekowy. Nazywa się to pierzgą, która stanowi pokarm dla całej pszczelej rodziny. Składa się z białka oraz substancji odżywczych i mineralnych niezbędnych do wytworzenia mleczka pszczelego. 

Spożywając pyłek pszczeli dostarczasz bogactwo składników 

Obserwując swoje owady, pszczelarze doszli do wniosku, że pyłek musi być całkiem wartościowym produktem. Jest to prawda i odtąd składnik ten stał się uzupełnieniem diety wielu osób. Zawdzięcza to wysokiej zawartości protein, węglowodanów i lipidów oraz witamin A, B, E i P, lecz także soli mineralnych, kwasu pantotenowego i biotyny. Pszczelarze przechwytują część pyłku i poddają konserwacji, ponieważ sam w sobie jest nietrwały. Wysuszony pozostaje źródłem wielu wartościowych substancji, których jest ponad 200! Dzięki temu i Ty także możesz czerpać z jego prozdrowotnych cech, wystarczy że dowiesz się jak stosować pyłek pszczeli.

Pyłek pszczeli – jak stosować ten prozdrowotny specyfik?

Regularne spożywanie pyłku pszczelego (zaraz powiemy jak go stosować), wzmacnia odporność, dlatego powinno się go przyjmować w okresie wzmożonego wysiłku oraz w okresie jesienno-zimowym. Aby efekt był zauważalny, trzeba codziennie przez 3 miesiące przyjmować pyłek pszczeli. Jak stosować ten produkt, by nie stracił swoich prozdrowotnych właściwości? Najprościej rozpuścić jedną łyżeczkę w szklance wody, dodając do smaku odrobinę miodu. Taką miksturę przygotuj wieczorem, a wypij ją dopiero rano, na czczo. Po pewnym czasie można zwiększyć dawkę do jednej łyżki stołowej.

Pyłek może uczulać, tak samo jak pozostałe produkty pochodzące od pszczół. Po pierwszym spożyciu warto odczekać kilka dni, aby upewnić się, że będzie to dla Ciebie bezpieczne. Tak samo jest w przypadku dzieci, które mogą sięgnąć po pyłek po ukończeniu 3. roku życia.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. 

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności